Сьогодні відбулася презентація тестової версії Єдиної Геоінформаційної Системи здійснення моніторингу та оцінювання розвитку регіонів та територіальних громад. Робота SOFTPRO, як головного виконавця проєкту з розробки геоінформаційної системи, над цим проєктом триває. Вже сьогодні можна було бачити проміжні результати початкового етапу.

Директор компанії Андрій Черін в рамках заходу дав декілька відповідей для гостей та колег на питання щодо подальших планів, черговий етап розробки та роботи над розвитком функціонала та тестуванням, що тривають.

image.png

На заході з вітальним словом виступили: Олександр Кубраков, Олена Шуляк, Ремі Дюфло та Аллан Паг Крістенсен. Модерував подію Олександр Солонтай. Олександра Азархіна виступала з презентацією про важливість ГІС регіонального розвитку для ефективної реалізації регіональної політики. Саму презентацію системи провела Христина Зелінська.

Олександр Кубраков висловив сподіваюся, що геоінформаційна система регіонального розвитку зможе в простому форматі надавати дані щодо, наприклад, економічної активності в громадах, візуалізувати їх, дозволить порівнювати показники чи індекси в різних громадах, та використовувати їх для ухвалення якісних управлінських рішень, що спираються на об’єктивні дані, як на рівні громад, так і на державному рівні.

image.png

Пані Олена Шуляк зазначила, що попри війну, наші громади продовжують свій рух євроінтеграційним курсом, та курсом що нині спрямований на відбудову. З початку 2025 року Україна входить у велику фазу реформування містобудівної документації, коли громади муситимуть створити власні плани просторового розвитку. Громади потребуватимуть збору інформації. Пані Олена переконана, що презентована ГІС виконає важливу функцію і допоможе громадам зі зором інформації для розробки і програм відновлення та планів просторового розвитку.

image.png

Аллан Паг Крістенсен розповів, що Антикорупційна ініціатива ЄС підтримує створення національної ГІС від самого початку. Їх участь обумовлена тим, що вони переконані, що ці цифрові інструменти — це, мабуть, найкращий сучасний спосіб запобігання корупції. Вони створюють необхідну прозорість, підзвітність, надають і спрощують доступ до інформації, яка була важкодоступною раніше для громадянського суспільства чи засобів масової інформації. Це важливий інструмент нагляду суспільства за роботою органів влади. З погляду антикорупції — ці аспекти надзвичайно важливі. Такі системи — чудовий інструмент планування, прийняття рішень для міністерства.

«Особливість цього інструменту ГІС полягає в тому, що це цифрова карта. Її дуже легко читати та розуміти — це робить її надзвичайно корисною для звичайних українців, щоб слідкувати за подіями завдяки цим цифровим картам. Пізніше планується поєднати цю систему з екосистемою Dream, щоб вона охоплювала не тільки дані соціоекономічного розвитку на регіональному рівні, але враховувала й об'єкти, які необхідно відновлювати. Це поєднання є унікальним та містить чимало потенціалу для розвитку», — відзначив пан Аллан.

image.png

Пан Крістенсен подякував Христині Зелінській і її команді проєкту, до якої входять і розробники SOFTPRO, за створену ГІС та за те, що вона працювала над проєктом, ще коли він був лише на папері. Питання цієї цифрової платформи залишатиметься в пріоритеті й на наступному етапі взаємодії Ініціативи з міністерством.

У ході заходу відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Антикорупційною ініціативою ЄС та Мінрегіоном у черговій вже третій фазі. Заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України пані Олександра Азархіна розповіла про важливість ГІС РР для ефективної реалізації регіональної політики.

image.png

«Коли ми говоримо про те яку унікальну можливість нам зараз надає створена ГІС, то це не просто моніторинг того, що відбувається, не просто можливість нарешті пов’язати те, що виписано в стратегії з реальними інвестиціями на місцевому та регіональному рівнях — це наш шанс побачити, як окрема інвестиція впливає на той чи інший індикатор соціально-економічного розвитку та аналізувати їх дієвість»,— відзначила пані Азархіна.

image.png

Безпосередньо продемонструвала учасникам заходу тестову частину публічної частини ГІС РР менеджерка проєкта з впровадження ГІС регіонального розвитку Христина Зелінська. Вона продемонструвала базові аналітичні панелі на головній сторінці системи, наповнення інформаційної картки проєкту та продемонструвала на карті дані соціально-економічних показників та руйнувань.

image.png