Велопарковки - важлива складова велоінфраструктури міста

Велопарковки - важлива складова велоінфраструктури міста

Велосипед – мобільний вид транспорту, що не потребує палива і не стоїть у заторах. Чому ж ми досі всі не на велосипедах? 


Страх крадіжки – найбільш впливовий фактор, що стримує людей обрати велосипед щоденним видом транспорту і сповільнює розвиток велосипедної інфраструктури в містах.


Велосипеду потрібна зручна інфраструктура. Куди можна поїхати і де залишити велосипед? Для зручної і розвиненої велоінфраструктури в місті потрібно всього дві складові:

• велосипедні доріжки

• велосипедні парковки.

Якщо організацією  велосипедних шляхів зазвичай займаються органи місцевого самоврядування, то вплинути на створення парковок може кожний бажаючий. Це саме той мінімальний внесок у розвиток свого міста, який можуть дозволити собі мешканці багатоквартирних будинків чи малі підприємці .


Велосипедисти, як і автомобілісти, у першу чергу звертають увагу на зручну та безпечну парковку біля місць торгівлі, навчання та надання послуг. Та, на жаль, дуже часто вони не мають вибору, де залишити велосипед і пристібають його до найближчого нерухомого об’єкта, зазвичай дерева, огорожі, стовпів тощо. Така практика паркування лише приносить багато незручностей як пішоходам, так і велосипедистам.


Кожен магазин, навчальний заклад чи місце надання послуг, облаштувавши надійну та безпечну велосипедну парковку – повідомляє своїм гостям, що їхнім велосипедам тут завжди раді.