25 жовтня 2018р. в приміщенні Чернігівської обласної адміністрації відбувся семінар-нарада «МІСТОБУДІВНИЙ КАДАСТР, ГЕОІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ПРОСТОРОВЕ ПЛАНУВАННЯ». Присутніми були керівники Чернігівська ОДА, Управління містобудування та архітектури обладміністрації, представники компанії SOFTPRO, об’єднаних територіальних громад області, Навчально-наукового інституту будівництва ЧНТУ, ТОВ «Аналітика», ООО "Картография+" та інші.Директор компанії SOFTPRO Андрій Черін (Andrey Cherin) та керівник відділу геоінформаційних систем та містобудівного кадастру Alexander Voloh представили свої доповіді щодо впровадження програмного комплексу «Softpro: Містобудівний кадастр» в Чернігівській області та продемонстрували роботу публічного геопорталу містобудівного кадастру Чернігівської області та автоматизованих робочих місць.
Нині в країні є необхідність відійти від інформаційного хаосу до єдиної системи роботи управлінь архітектури та містобудування. Створення системи містобудівного кадастру дає можливість забезпечити органи управління, проектні установи, зацікавлені організації й особи актуальною і об'єктивною інформацією про дійсний стан і статус об'єктів землекористування та нерухомості, зміни їх характеристик, функціонального використання, результатів економічної оцінки, метричні дані тощо. В розробці системи використано відкриті технології та формати баз даних, що зменшує витрати ресурсів в процесі інтеграції геоданих, отриманих з різних джерел.

Геопортал – це прозорість отримання інформації, робота в реальному часі, постійне оновлення даних. Крім перегляду загальної інформації геопортал дозволяє виконувати ряд аналітичних функцій, таких як побудова теплових карт, радіусів, тематичних карт, порівняльних карт, швидкого пошуку у базі даних, вимірювання довжин і площ, використання фільтрів і багато інших. Також на геопорталі містобудівного кадастру існує можливість автоматичної синхронізації між серверами області та районів і населених пунктів, інтеграції з геопорталом адміністративно-територіального устрою, публічною картою земельних ділянок тощо.

Геопортал містобудівного кадастру Чернігівської області запущено в умовах обмеженого обласного бюджету, але головне є бажання і мотивація в усіх учасників процесу у подальшій співпраці з наповнення бази даних та розгортанні й інших підсистем геоінформаційної системи містобудівного кадастру.