Максим Горковчук: “Для того, щоб не змінювати величезну кількість старих значень, було введено Кодифікатор”

Максим Горковчук: “Для того, щоб не змінювати величезну кількість старих значень, було введено Кодифікатор”

Світ змінюється, а разом з ним устрій територій та господарств.


Кожен мешканець села чи міста має право на сучасну медицину й освіту, доступні та якісні послуги, гарні дороги, чисті й освітлені вулиці. Але люди можуть впливати на якість цих послуг лише тоді, коли відповідальні за їх надання знаходяться близько. Найближчою до людей владою є органи місцевого самоврядування: сільські, селищні міські ради та їхні виконкоми. 


Для цього в Україні відбувається децентралізація - передача повноважень та фінансів від державної влади якнайближче до людей - органам місцевого самоврядування.

Реформа триває з 2014 року і вже має результати. Формування територіальних громад (ТГ) стало одним із завдань децентралізації. Внаслідок ліквідації рад і створення ТГ сформовано нові райони областей. Всі ці зміни призвели до зміни Кодифікатору одиниць адміністративно-територіального устрою України ( КОАТУУ ). 


КОАТУУ - це національний класифікатор адміністративно-територіальних одиниць України, який вперше був використаний в 1997 році. З того часу код отримував велику кількість правок згідно загальної ситуації в країні. 


12 січня 2021 року Міністерство розвитку громад та територій України затвердило  оновлений кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ, далі - Кодифікатор).


Ми запитали у провідного експерта та спеціаліста в сфері ГІС Максима Горковчука,  чому змінили КОАТУУ та навіщо він потрібен.


Максиме, скажіть, чому сталося таке оновлення?


“ В результаті формування нових районів всі  населені пункти мають змінити свій КОАТУУ.  Для того, щоб не змінювати величезну кількість старих значень, було введено Кодифікатор об'єктів одиниць та територій територіальних громад в Україні. Наразі присутня пряма відповідність останніх опублікованих кодів КОАТУУ до Кодифікатора.


Раніше структура адміністративно-територіального устрою України була хаотичною , але, на щастя, ці часи пройшли. Незмінна унікальна складова - це те що має Кодифікатор, і не мав КОАТУУ“ 


Щоб краще зрозуміти поняття Кодифікатор, розглянемо його структуру на прикладі Холодногірського району міста Харків, який має код : UA63120270010877312B