Інтеграція даних з публічної кадастрової карти на геопортал міста

Інтеграція даних з публічної кадастрової карти на геопортал міста

Чи знали ви, що одним з найбільш популярних шарів даних стали геодані з кадастрової карти України ? Це дійсно так!

Сьогодні ми розкажемо про шар земельних ділянок з публічної кадастрової карти. Навіщо та для кого ж ці дані? 

Шар кадастрового поділу містить інформацію про кадастровий поділ України (межі індексних кадастрових карт ( 🟩 кольору) та земельні ділянки ( 🟦 кольору). Зазвичай, цей шар містить дані для візуального аналізу ділянки, відносно інших опублікованих шарів. Завдяки можливості одночасного вмикання шарів, можна побачити до яких зон потрапляє цікава вам ділянка.

Як це працює на практиці?

Ірина Панасюк як начальник відділу служби містобудівного кадастру управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради, розповіла нам, що першим етапом прийняття будь-яких рішень у сфері містобудування є ідентифікація об’єкта на місцевості. 


Часто за поданими документами не відразу можна зрозуміти, де ж саме розташований об’єкт, не допомагають навіть орієнтовні схеми місця розташування. Раніше ідентифікація була дуже довгим процесом, потрібно було відкрити не одну карту і зайти не на один сайт, при цьому, якимось чином, співставити дані з різних джерел. 😑⌛️

Однією з вагомих переваг геопорталу стала інтеграція даних з Публічної кадастрової карти України. Що дала така інтеграція на практиці?

Те, чого так довго не вистачало – повноцінну роботу лише в одному активному вікні. Припустимо, вам необхідно проаналізувати місцезнаходження земельної ділянки відповідно до затвердженої містобудівної документації. Це можна зробити через пошук за кадастровим номером земельної ділянки або ж її орієнтовне місце розташування за кадастровими номерами суміжних земельних ділянок, якщо такі відомі, та фоново активувати додаткові необхідні шари геопросторової інформації.

➡️ Приклад 1: наклавши шар “Кадастровий поділ” на шар “Планувальні обмеження”, можна заздалегідь дізнатися інженерно-будівельну оцінку Вашої ділянки.