1 лютого 2018 року відбулася Науково-практична конференція «Реалізація геоінформаційної системи містобудівного кадастру у Львівській області»

1 лютого 2018 року відбулася Науково-практична конференція «Реалізація геоінформаційної системи містобудівного кадастру у Львівській області»

Раді повідомити про проведену 1 лютого 2018 року Науково-практичну конференцію «Реалізація геоінформаційної системи містобудівного кадастру у Львівській області», яка відбулася у приміщенні великої сесійної зали Львівської обласної ради і продовжилась тематичними заходами в стінах Львівської обласної державної адміністрації.Захід відвідали більше 130 профільних фахівців, представників проектних інститутів, організацій, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування  і гостей із 11 областей (Львівська, Івано-Франківська, Волинська, Закарпатська, Тернопільська, Рівненська, Чернівецька, Вінницька, Житомирська, Чернігівська, Київська) та Польщі.

«Амбіції Львівщини - демонструвати найдинамічніший розвиток, мають проявлятися, перш за все, у технологічних речах. Принципові підходи, які ми створили на загальнообласному рівні, повинні бути найдієвішими в Україні. Безперечно, що стандарти країн Євросоюзу більшість країн уже сприймають як належне, тож нам тепер треба адаптувати закордонний досвід до українських реалій. Тепер наш геопортал стане базою для всіх подальших рішень: від ремонту доріг до інвентаризації сільськогосподарських земель», - зазначив під час відкриття конференції голова Львівської ОДА Олег Синютка.Особливої уваги варті сміливість і цілеспрямованість Ткачук Оксани Василівни. Перший серед керівників департаментів архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрацій із західних областей України, хто наважився дати хід такому масштабному проекту, стабільно координує зусилля учасників процесу для досягнення спільної мети, сприяє налагодженню взаємодії і розробці необхідних розпорядчих і організаційних ініціатив. Завдяки співпраці місцевих органів виконавчої влади, науковому потенціалу фахівців Науково-дослідного інституту геодезії і картографії, що розробив технічний проект Системи містобудівного кадастру Львівської області (ГІС МБК), та досвіду команди розробників компанії SoftPro стала можливою і корисною геоінформаційна система містобудівного кадастру Львівської області, що продовжує свій розвиток.

Широкий огляд проблем та завдань забезпечення сталого функціонування ГІС містобудівного кадастру представив Лященко Анатолій Антонович (д.т.н., професор кафедри геоінформатики і фотограметрії Київського національного університету будівництва та архітектури).
Звітували про створення першої черги ГІС містобудівного кадастру, створення бази даних містобудівної та проектної документації,  плани розвитку функціоналу засобів містобудівного моніторингу , забезпечення введення профільних даних в ГІС містобудівного кадастру Львівської області представники розробників (к.т.н. Черін А.Г, Волох О.І., Зіненко Р.О.).Після основної програми у стінах ЛОДА відбулися тематичні сесії присвячені технічним питанням по реалізації геоінформаціної системи містобудівного кадастру із спеціалістами містобудівного кадастру обласних, міських, районних та територіальних рівнів. Спеціалісти компанії SoftPro поділилися із присутніми досвідом створення бази даних містобудівної та проектної документації, формування і видачі кадастрових довідок і відповіли на питання присутніх, що уже займаються внесенням інформації у систему у Львівській області і звичайно присутніх, що тільки планують запроваджувати подібні системи на своїх теренах.
Паралельно відбувалась позачергова нарада головних архітекторів обласних, районих та міських рівнів, представників проектних інститутів і розробників ГІС містобудівного кадастру Львівської області, зібрана директором департаменту містобудування, архітектури та планування територій Міністерства регіональної політики та містобудування Сергієм Білоусом  завдяки такому різноманіттю присутніх на заході гостей. 

«Дуже важливим для всієї України є досвід Львівщини не лише у подальшому законодавчому врегулюванні цього питання, а й в забезпеченні інформаційної взаємодії. Львівська область, поза сумнівом, піонер у багатьох питаннях, тому вкрай необхідно скерувати ці досягнення ще й у питаннях транскордонного співробітництва кількох областей України», - зауважив Сергій Білоус.