Якщо ваші будні зазвичай пов’язані лише з рухом на авто чи транспорті за звичними маршрутами, то профіль місцевості вас може і не цікавити в принципі. Та якщо любите подорожувати і не лише за допомогою кінських сил моторів, маєте потребу в розрахунках земляних робіт при створенні ландшафту, чи загалом будівельних робіт, тоді профіль місцевості для вас не пара порожніх слів.

Врахування перепадів висоти рельєфу на місцевості - давня потреба людей. Подолання сили гравітації вимагає зусиль скільки стоїть світ. Сходи, узвози, ескалатори, ліфти, фунікулери, лижні підйомники - чого тільки люди не вигадали, щоб долати перепади висоти там де це необхідно.

Та коли виникає потреба попередньо планувати маршрути саме малознайомою місцевістю - на допомогу приходять карти. Горизонталі на картах зазвичай допомагають орієнтуватися в ситуації рельєфу на місцевості. Вони з’єднують умовні точки, що мають однакову висоту і цим дозволяють з плаского зображення карти отримати уявлення про третю просторову координату місцевості - висоту.

Для різних масштабів користувачі карт можуть визначити значення висоти для точок місцевості. Найпростіше якщо точка попадає на вже відображену горизонталь карти. Трошки цікавіше, коли точки знаходяться між мальованими горизонталями і доводиться інтерполювати значення висоти.

Профіль місцевості.png

Що створили наші розробники?

Все це дуже цікаво, та які зручності для користувачів сучасних карт приготували розробники ГІС і зокрема наші колеги в SOFTPRO?

Звісно - це функціонал для автоматичної побудови профілю місцевості не тільки необхідних відрізків на карті, а й цілих маршрутів.

Шанувальники екстремальних видів спорту, піших мандрівок та інших пов’язаних з рельєфом справ оцінять зручнісnь та функціональність такого інструменту. Він дозволяє легко визначати висоту не тільки в певній точці на карті, а й вздовж необхідного відрізка чи напрямку.

3.png

На інфопанелі після прокладання відрізка з’явиться графік, що відображає і загалом конфігурацію профілю місцевості і дає можливість бачити значення висоти в проміжних точках між кінцями відрізку, масштабувати цей графік і бачити більше точок та значень висот.

При перегляді значень висоти в точках графіку на карті підсвічуються відповідні проміжні точки на безпосередньо прокладеному на ній відрізку, для якого виконані обчислення.

Інтерфейс дозволяє за потреби продовжувати опрацьований відрізок наступними точками, що можуть утворювати маршрут. Для наступних сегментів кривої аналогічним чином обраховуються значення висот в проміжних точках, які так само можна переглядати масштабувати на графіку та карті і бачити значення висоти в проміжних точках відрізків на карті.

Наші колеги продовжують працювати над кращими інструментами для карт замовників, що розширюють можливості користувачів картографічних сервісів.