Системи обліку міських насаджень стали одним з важливих напрямків наших розробок. Вперше з особливостями обліку дерев та насаджень в містах ми познайомилися у 2019. Тоді у тісній співпраці з фахівцями міської ради Білої Церкви створили перший портал "SMAR GREEN БЦ".

Дані про зелені насадження Білої Церкви із точною прив’язкою до місцевості були завантажені на портал за допомогою геоінформаційної системи. Система дає можливість додавати та оновлювати дані кожного об’єкта. Фото, опис, історія змін зберігаються в базі даних та дозволяють аналізувати ситуацію для управління, розвитку та догляду за насадженнями.

БЦ кращі практики

Інвентаризація дерев та насаджень залишається одним із важливих завдань системи. Для прискорення інвентаризації та актуалізації даних був додатково створений мобільний застосунок. Так міські чиновники змогли ширше залучити до процесу волонтерів-містян, які допомагають швидше внести дані про міські насадження в систему.

Пізніше ми мали радість співпрацювати з активістами та міськими службами Одеси. Ініціатори цієї розробки багато працювали над методологією і аналізом, визначали як і що робитимуть, які параметри визначатимуть і навіщо, яку статистику і показники збиратимуть і який аналіз зможуть отримати.

Одеса

Коли у 2020 році громадську ініціативу підтримало місцеве самоврядування Одеси, включивши проєкт у міську програму розвитку, з’явилася вже третя версія програми у співпраці з SOFTPRO. Таким чином з'явився система обліку зелених насаджень Одеси.

У 2020 році ми також створили спеціальний модуль BLAGOMAP для ГІС міста Маріуполь, який також мав забезпечити облік та управління насадженнями міста. Особливо важко нам було сприйняти страшну звістку весни 2022 року, коли росіяни перетворили це квітуче приморське місто на згарище, всіяне могилами громадян.

image.png Ми продовжуємо працювати над системами обліку насаджень. З 2021 року ми співпрацюємо з Полтавською міською радою. Ми розробляємо подібну систему для міста, яка також допомагатиме підтримувати затишну атмосферу в самому серці одного з впізнаваних регіонів України.

Війна звісно внесла зміни в інформаційні потреби українських міст але ми віримо, що коли спокій повернеться у наш спільний дім, то відновлення міських насаджень стане вагомою складовою міського планування.

Більше про окремі системи цього напрямку розробки читайте на сайті за посиланнями: