23 листопада 2018 року під час “Школи місцевого самоврядування DESPRO” презентовано Геоінформаційну систему обліку активів об’єднаних територіальних громад. Система створена компанією SOFTPRO за підтримки проектів DESPOEGAP та фонду Східна ЄвропаУ заході також взяли участь представники близько 50 передових об‘єднаних територіальних громад, громадських організацій, медіа.Геоінформаційну систему та геопортали у тестовому режимі вже впроваджено у трьох громадах, що були переможцями минулої школи місцевого самоврядування DESPRO. Всі бажаючі можуть переглянути публічну частину за посиланнями: 
ГІС обліку активів ОТГ є комплексною системою автоматизації  збору, зберігання, обліку, актуалізації та використання даних про майнові та інші об’єкти території громади.

Система призначена задоволення інформаційних потреб органів місцевого самоврядування, територіальних органів державної влади і громади.

Застосування ГІС також сприяє підвищенню ефективності управлінських рішень щодо раціонального використання майнового комплексу громади та сталого соціально-економічного розвитку.


Переваги системи:

  • єдина уніфікована база геопросторових даних, що є складовою національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД);
  • відкриті технології та продукти (PostgreSQL, QGIS, Leaflet, Mapnik);
  • відповідність чинному законодавству України в сфері земельних і містобудівних питань;
  • дружній інтерфейс на основі веб-клієнту та зручні функції.


Наступними важливими етапами у впровадженні ГІС для управління активами ОТГ є навчання представників ОТГ самостійному наповненню та супроводу системи (оновлення даних, налаштування відображення тощо), управління наявними ресурсами громади за допомогою ГІС та запуск системи у промислову експлуатацію.