Невпинно стрімко минає 2023 рік. Яким він був для нас?

Серед усіх негод і обставин ми продовжували працювати над функціональними можливостями наших проєктів та продуктів. Значних оновлень зазнали функції пошуку на наших картах.

Тепер користувачі мають доступ до швидкого пошуку локації на карті за назвою населеного пункту та вулиці, за адресним реєстром, пошук ділянки за кадастровим номером, пошуку за кодами АТУ і кодів за назвами.

Не меншої уваги наші розробники приділили цьогоріч і віджету роботи з метаданими у нашому ГІС редакторі. Тепер сервіси створення метаданих забезпечують формування наборів метаданих в XML форматах за схемами, визначеними у міжнародному стандарті ISO/TS 19115-3:2016.

Не опускали рук наші колеги і в запровадженні геопорталів - була запроваджена геоінформаційна система Ковельської територіальної громади з публічним геопорталом.

ков1.png

Триває робота над розвитком аналітичних інструментів карт. У 2023 додалися сервіси побудови гексагональних та теплових карт на основі наборів Великих даних на карті.

Цьогоріч наша команда кинула виклик не лише професійним задачам, а й здійснила давню мрію - відвідати разом Говерлу. Погода підтримала нас в цій символічній подорожі, тому нашу пам’ять тепер завжди грітимуть неймовірні сонячні кадри з карпатських вершин.

Влітку запустили публічний портал для Міністерства аграрної політики та продовольства України. Тепер усі охочі мають можливість слідкувати за розвитком садових господарств та теплиць, гранти на які були виділені в рамках програми “єРобота”.

image

Цього літа також мали за честь відвідати захід присвячений обговоренню результатів 3-ох років запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ), до розробки якої ми долучилися ще на початкових етапах. Відбулося обговорення майбутніх планів та ролі цифрових інструментів у запобіганні та протидії корупції в Україні.

«Антикорупційний ефект від проєкту склав 1,5 млрд грн на рік, загалом держава зекономила 9,6 млрд грн. Це той формат, який підвищує довіру до реформ, як в міжнародних партнерів, так і в самих українців», – зазначив Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

image

Вчергове взяли участь в організації вже п’ятої міжнародної конференції “Геопростір 2023”. Конференція об’єднала неймовірну кількість українських та міжнародних експертів.

Ми подолали віртуальні кордони, зібравши разом понад 500 учасників, що особисто відвідали захід та долучилися до онлайн-трансляцій на YouTube каналі конференції.

Понад 50 запрошених спікерів представляли пов'язані з геопросторовою інформацією галузі України та більше десятка країн Європи, Азії та Америки.

image

Під час дводенної конференції обговорили:

  • використання інтегрованої інформації в умовах воєнного стану;
  • приклади впровадження геоінформаційних технологій в сферу містобудування;
  • геоінформаційні технології для моніторингу та оцінювання розвитку регіонів і територіальних громад;
  • та ін.

Підтримуючи геопросторову галузь у цей непростий час взяли участь і в Форумі роботодавців КНУБА. Поділилися власним досвідом та пропозиціями щодо кар’єрного розвитку та зростання для молодих спеціалістів.

Продовжується наша співпраця з фахівцями Чернівецької міської ради. Цьогоріч міська ГІС отримала унікальний модуль “Охорона культурної спадщини”.

Він дозволить підтримувати дані про об’єкти культурної спадщини, історичні ареали, охоронні договори, інформацію про вивіски та дані зонування.

image_2023-12-15_11-05-00.png

Вперше запровадили модуль Бізнес-інтелекту для ГІС Червонограда, що дозволяє створювати різноманітні аналітичні інформаційні панелі (дашборди) для внутрішнього використання та для публічного геопорталу.

Користувачам вже доступні 10 видів віджетів для побудови діаграм, графіків, виведення даних на карту та моніторингу важливих ключових показників.

Продовжуємо роботу над геоінформаційною системою кадастру об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ).

Наші фахівці провели серію тренінгів для представників департаментів Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, які працюватимуть безпосередньо з кадастровою ГІС.

Серед недавніх проєктів відзначимо і запровадження модулів “Благоустрій”, що дозволяють підтримувати та аналізувати дані про об'єкти благоустрою, малі архітектурні форми, зони відповідальності за прибирання міських вулиць і багато іншого.

image_2023-12-15_11-25-57.png

Ми продовжуємо роботу над багатьма тривалими проєктами, до яких залучені не перший рік та маємо чимало нових починань, що потребуватимуть уваги у новому році.

Як всі українці, що не опускають рук ніколи, ми продовжуємо прагнути перемоги над ворогом, навіть коли з кожної праски звучать незадоволені голоси.

Ми вже 15 років вперто працюємо над проєктами, що крок за кроком ведуть нас в Україну, про яку всі мріють. І навіть в цей важкий воєнний час не полишаємо нашого прагнення працювати на результат.

Дякуємо Силам оборони за кожен день, який маємо змогу присвятити роботі та підтримці наших рідних і захисників.