Перші результати опитувань щодо перейменувань київських вулиць

Перші результати опитувань щодо перейменувань київських вулиць

Днями завершилося рейтингове голосування серед українців щодо варіантів перейменування вулиць Києва. За чотири дні в опитуванні взяли понад 6,5 мільйонів громадян, що висловили свої вподобання  щодо варіантів перейменування перших 296 об’єктів. Про результати повідомили на офіційному сайті КМДА 21 червня.
Хоча у суспільстві виникло бурхливе обговорення щодо доцільності, якості і швидкості такого опитування, та ми звернемо увагу на його результати, щоб відзначити найпомітніші тенденції та особливості.

Важко було не помітити, що учасники опитування максимально довірилися думці експертів. Серед 296 об’єктів лише 4 вулиці отримали найбільшу підтримку нерекомендованих експертами варіантів: 
  • Червоної Рути ( для вул. Металістів),
  • Хімічна (для вул. Магнітогорська),
  • Романа Ратушного ( для вул. Волгоградська),
  • Ворзельська (для вул. Верещагіна). 

Тобто лише 1,3% об’єктів отримали максимальну підтримку до нерекомендованих експертною групою варіантів назв. Якби не трагічна загибель на фронті відомого захисника Протасового Яру - Романа Ратушного, то показник би не перевищив і 1%.


(Кияни прощаються з Романом Ратушним. 18 червня 2022)

Найвищу підтримку отримали саме рекомендовані експертами варіанти назв які і склали найбільшу конкуренцію та склали дійсно основу для майбутнього прийняття рішень з перейменувань.
Під час проведення опитування було багато нарікань про велику кількість однакових пропозиції, на кшталт Чорнобаївських та Героїв Маріуполя. Ми дослідили пропозиції на дублювання. Чорнобаївку дійсно згадали в пропозиціях 15 разів, та найбільшу підтримку (12 000) її варіант отримав саме у рекомендаціях експертів для  вулиці Героїв Бреста. Трішки більше 12 110голосів підтримали варіант Чорнобаївського для провулку Лермонтова 3-го але там більшу підтримку отримала інша назва.


(карикатура від Юрія Журавля, 20 березня 2022)

Маріуполь у пропозиціях був представлений 28 варіантами. Найвищу підтримку отримала, підсилена рекомендацією експертів, пропозиція Героїв Маріуполя для вулиці Маршала Якубовського, зібравши 11 606 голосів. Трішки менше але могла б конкурувати за затвердження просто Маріупольська замість Аляб’єва, що отримала 8 129 голосів підтримки. І ще вагомим результатом  слід відзначити підтримку варіанту Захисників Маріуполя для вулиці Героїв Севастополя, що отримала 5 870 голосів підтримки. Серед решти подібних пропозицій значна частина отримала підтримку на рівні 2 300 - 3 000 голосів, що також свідчить про симпатію опитаних до відзначення непохитності захисників Маріуполя в сучасній міській топоніміці.

Запоріжжя у пропозиціях отримало 16 згадок. Найбільшу підтримку отримала пропозиція Запорожців для вулиці Петра Запорожця, що отримала 10 208 голосів і просто Запорізька для цієї ж вулиці з 9 589 голосами. Найбільше пропозицій були спрямовані на відзначення Чорних Запорожців але в рекомендації експертів такі варіанти не потрапили, тому кардинально вищої підтримки не отримали.