Паспорти вивісок на геопорталі Луцької територіальної громади

Паспорти вивісок на геопорталі Луцької територіальної громади

З бурхливим розвитком комерційної діяльності в містах неминуче зростає і проблема встановлення незаконних вивісок та рекламних носіїв у міському просторі. Звісно розвиток бізнесу добре впливає на добробут містян завдяки надходженням у бюджет, та є у цьому процесі і червоні лінії, які необхідно відстоювати, аби одного ранку мешканці міста не прокинулися в купі рекламних вивісок та банерів.
Так на міському рівні зазвичай розробляється дизайн-код - сукупність правил та вимог до зовнішнього вигляду та правил розміщення вивісок аби вони не мали шансу погіршувати життя мешканців міста та псувати його зовнішній вигляд. Розробляються і оновлюються такі правила індивідуально в залежності від стратегій і традицій окремих населених пунктів, що дозволяє враховувати актуальну ситуацію та врівноважити прагнення підприємців не загубитися у погоні за клієнтами із правами містян на задоволення естетичних і культурних потреб від того ж таки міського простору. 
Іншою стороною процесу звісно залишаються надходження до місцевого бюджету від використання вивісок у місті, адже взаємодія з підприємцями  має приносити користь міській громаді. Тож у цьому питанні публікація даних про зареєстровані органами місцевого самоврядування паспорти вивісок на місцевому геопорталі дозволяє включити у процес громадськість, яка має легкий інструмент  контролю за дотриманням правил розміщення вивісок в місті. На геопорталі Луцької міської територіальної громади вже доступні дані паспортів вивісок, що інформують містян 24/7 про дійсні паспорти вивісок.
Якщо новий об’єкт викликав подив, то громадяни мають можливість  перевірити інформацію про нього на офіційному геопорталі, де розміщені дані про затверджені паспорти вивісок із описом і попереднім зображенням затвердженого вигляду та розмірів вивіски, які можна порівняти із фактичними на місцевості.