Разом із Незалежністю Україна отримала і неприємну спадкову корупцію, яка досі псує життя громадянам.
Якщо в перші десятиліття незалежної історії суспільство активно вирішувало питання власного майна і приватизації, то ближче до 3-го десятку все гостріше стали питання іншого порядку.
Занедбане комунальне господарство, закрите формування цін на енергоносії для кінцевих споживачів, скандали з відчуженням державного майна, витратами на його утримання і т.д.
У відповідь на всюдисущі проблеми сформувались основні вимоги до інформаційних сервісів:
- Прозорість - доступність широкому загалу, відкритість для моніторингу,
- Розумність - доцільність з точки зору технологічно, науково і економічно доступного рівня,
- Мобільність - доступ до інформації через загальновживані технічні засоби і технології.
Так свою популярність отримали концепції:
- Смарт Сіті (Smart City) - розумне місто з автоматизованими процесами управління, доступними для моніторингу жителям, спрощеною системою оплат комунальних платежів і структурованим чесним і послідовним процесом отримання різноманітних послуг, автоматизованим моніторингом стану інженерних мереж, швидким реагуванням
- Прозорий офіс - організація роботи служб і відомств з орієнтацію на споживача, що забезпечувала б порядність і якість надання послуг для обслуговуванням потреб населення,
- Розумний транспорт - організація і якісна підтримка синхронізації і розвиток найдоцільніших для жителів комбінацій і схем руху транспорту та дій направлених на нормалізацію інтенсивності руху всередині транспортних капілярних систем,
- Розумний будинок - застосування найсучасніших технологій будівництва, матеріалів, систем автоматики, сенсорів і програмних комплексів для оптимізації витрат на утримання житлових і нежитлових приміщень і організації ідеальних умов для відповідних цілей їх експлуатації,
- Розумне управління - застосування програмних і технічних засобів в організаціях усіх сфер діяльності, направлених на оптимізацію витрат, збереження ресурсів і сталий розвиток.
Поступово створюються дієві сучасні рішення, що замінили "радянський спадок", що створював масу незадоволення і обурень кінцевих споживачів комунальних і адміністративних послуг.
Сьогодні є усі можливості задовольняти потреби програмними засобами, геопортальними і платформними рішеннями і публічними сервісами, до яких має доступ населення.
Компанія SoftPro з 2012 року розробляє і запроваджує повнофункціональні платформні рішення на місцевих рівнях на базі опенсорс (Open Source) технологій для створення єдиної бази міських активів і ефективного управління ними.
Завдяки активній участі у розробці і запроваджені Смарт Сіті систем таких передових міст України, як Київ і Львів, ми маємо безцінний досвід і уже знайшли методичні і системні підходи до вирішення найширшого поля задач і проблем що виникають при розробці комплексів з таким широким спектром сфер застосування і далі працюємо над удосконаленням власних досягнень у цьому напрямку діяльності.
Автономно і продуктивно на даних платформах можуть працювати одночасно багато представників різних департаментів і служб місцевих рад. Серед них варто виділити: управління містобудування, архітектури і дизайну міського середовища, управління земельними ресурсами, управління комунальної власності, управління економіки міста, управління інвестиційними об’єктами, управління культури, управління реклами, а також адміністративних послуг, енергетики, транспорту і зв’язку, житлового господарства, комунального господарства і благоустрою, міського господарства, освіти, охорони здоров’я, правової політики та якості, соціальної політики, і т.п.
Платформи дозволяють вести об'єкти із різноманітних реєстрів: реєстр споруд, реєстр комунальної власності, реєстр земельних ділянок, адресний реєстр, переліки різноманітних договорів, організацій-контрагентів, містобудівної документації, археологічного кадастру, звернень громадян і т.п.