З плином часу ГІС стала багатомільярдною галуззю, відповідальною за чимало найскладніших проблем, з якими стикається наша Земля. Але з чого ж все почалося?
Читати даліДосліджено методи та можливості визначення територій площ територій на еліпсоїді стандартними методами в середовищі геоінформаційної системи ArcGIS for Desktop by ESRI. Встановлено, що стандартними засобами геоінформаційної системи ArcGIS визначення площ територій здійснюється за формулами Гаусса на площині без врахування картографічних проекцій та кривизни Землі.
Читати даліОписано загальну структуру технічного рішення в рамках створення геопорталів різних рівнів
Читати даліДотримання правила 3R для геопросторових даних. Проблема створення фрагментарних геопросторових даних. Нераціональне та недоцільне виготовлення окремих аналогових карт, схем тощо, не використовуючи ЄЦТО та БТД
Читати даліРозглянуто три варіанти використання відкритих георесурсів, акцентовано увагу на Їх превагах та недоліках.
Читати даліСучасні тенденції розвитку ГІС-сфери вимагають, щоб усі рішення створювалися відповідно до Українських та міжнародних стандартів.
Читати даліДотримання принципів побудови Геопорталів дозволить правильно будувати і розвивати геопортали, а також інтегрувати їх в світовий геоінформаційний простір та використовувати готові геокомпоненти, геодані та геосервіси
Читати даліСтворення рельєфної карти на територію України та формування 3D-зображення місцевості. Цифрова модель місцевості SRTM (ЦММ).
Читати даліМістобудування та територіальне планування. - 2014. - Вип. 53. - С. 310-319.
Розглянуто геопросторові моделі й технологічні схеми врахування впливу
локальних факторів на нормативну грошову оцінку земельних ділянок в
населених пунктах на основі обчислення в ГІС часток площі, яку займають
зони певних факторів на земельній ділянці, із застосуванням сіткової моделі та
методу послідовного оверлейного аналізу.
Вісник геодезії та картографії. - 2011. - № 3. - С. 27-31.
Розглядається класифікація, основні принципи створення і структура організації системи топографічного моніторингу місцевості як засобу актуалізації баз геопросторових даних.
УДК 361.01.37+361.16.43.25.17.19
Розглядається структура, напрямки та результати діяльності Технічного Комітету з стандартизації географічної інформації ISO / TC 211. Короткий огляд стану нормативних документів. Основні шляхи розвитку стандартизації географічної інформації в Україні.
Вісник геодезії та картографії. - 2012. - № 6. - С. 25-32.
Розглядаються методологічні, організаційні та технологічні аспекти картографічного і геоінформаційного забезпечення 2-го Всеукраїнського перепису населення 2013 року. Аналізується структура цифрових карт адміністративно-територіального устрою України і адресних планів міст для перепису населення. Представлена організація і функції спеціалізованої ГІС для автоматизації переписного районування території.
Містобудування та територіальне планування. - 2014. - Вип. 53. - С. 88-95.
Розглянута загальна схема оцінювання цифрових наборів даних, описана структура бази даних вимог та основні елементи якості даних розробленої автором системи оцінювання якості цифрових наборів даних геоінформаційного забезпечення перепису населення.
Вісник геодезії та картографії. - 2013. - № 1. - С. 24-27.
Розглядаються функціональні можливості геопорталу Державної геодезичної мережі України. Описані основні технології побудови ресурсу. Показана структура бази даних і архітектура геопорталу. Охарактеризовані інформаційні ресурси порталу. Наведені загальні відомості про структуру Державної геодезичної мережі.
Вісник геодезії та картографії. - 2010. № 3. - С.31-35
Принципи формування, структура і склад електронного каталогу топографічних об’єктів для наборів геопросторових даних, які відповідають загальній методології створення каталогів об’єктів географічної інформації за проектом міжнародного стандарту ISO 19110
Вісник геодезії та картографії. - 2012. № 4. - С.33-42
Викладені основні елементи, міри, процедури і методи оцінювання якості даних, виходячи із методології серії міжнародних стандартів ISO 19100.