З 20 по 30 листопада 2018 р. відбулась презентація порталу ЕКОНОМІЧНОГО ТА СОЦІАЛЬНОГО ВІДНОВЛЕННЯ, а також інформаційно-роз’яснювальна робота та навчання «контактних осіб щодо Порталу» в ключових державних та міжнародних установах у п'яти регіонах — на підконтрольних територіях на сході України (Донецька та Луганська області) та в трьох прилеглих областях: Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій. 
Порталмає на меті підтримати посилену координацію та обмін даними між гуманітарнимиорганізаціями та учасниками процесу розвитку відновлення у постраждалих відконфлікту регіонах України, а також постійний моніторинг наслідків конфлікту.

Порталстворено на базі геоінформаційної платформи під технічним керівництвом к.т.н. Черіна А. Г. на замовлення Міністерства тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (МТОТ) запідтримки Світового банку та інших міжнародних організацій.

Основні завдання порталу:

  1. Оптимізація доступу до інформації шляхом збору та систематизації достовірних даних про соціально-економічні наслідки конфлікту;
  2. Моніторинг прогресу в «Державній цільовій програмі відновлення та розбудови миру в східних регіонах України», у тому числі національних і міжнародних інвестицій;
  3. Широке поширення інформації про Державну цільову програму;
  4. Максимально ефективний пошук даних з різних незалежних джерел, що знижують витрати і час;
  5. Сприяння координації міжнародної допомоги через залучення зацікавлених сторін і розробки стандартизованих механізмів моніторингу;
  6. Спільна робота, що дозволяє відповідним зацікавленим сторонам працювати разом, щоб поліпшити збір даних, використовуючи уніфіковані методики відповідних форматів.

На основі відгуків від українських та міжнароднихзацікавлених сторін Портал надалі оновлюватиметься та розвиватиметься увідповідності до потреб користувачів та для розширення своїх функцій і впливу.