Десята Міжнародна Конференція «GISTECH.UA-2021»

Десята Міжнародна Конференція «GISTECH.UA-2021»

20 Жовтня відбулась Десята Міжнародна Конференція «GISTECH.UA-2021».
У заході взяли участь близько 280 спеціалістів зі 170 організацій.
Всім учасникам було приємно відчути себе у колі живого спілкування однодумців після тривалої перерви, спричиненої карантинними обмеженнями.На правах організатора ювілейну конференцію відкрив керівник компанії ТВІС Олесь Ясинський, який у вітальній промові висловив щиру подяку учасникам, спонсорам та партнерам заходу.

Наступним з вітальним словом до аудиторії звернувся Андрій Галайда, начальник департаменту розвитку НІГД Держгеокадастру. Він заохотив присутніх до розбудови національної інфраструктури геопросторових даних, а також коротко окреслив основні  виклики та проблеми, з якими сьогодні стикаються державні структури та приватні компанії вітчизняного геоінформаційного сектору.

Далі до слова запрошувалися доповідачі конференції, що розкривали теми новітніх розробок у галузі IT, моніторингу, тривимірних моніторів, аерознімання, керування геоданими, GNSS-технологій, супутникового знімання, гідрографічних вишукувань та батиметричного знімання, застосування публічних даних в земельній сфері, сучасних рішення у лазерному скануванні.Після закінчення обідньої перерви учасників запросили на останній блок доповідей.

Спікери розповіли про перспективи безпілотних технологій та досвід застосування дронів для створення цифрових моделей рельєфу, хмар точок та топографічних планів масштабу 1:500-1:5000, про рішення для збору, аналізу та обробки геопросторових даних, нові авіаційні комплекси як потужний інструмент збору геопросторових даних, про автоматизацію при створенні топографічних карт та планів, про плани виведення наступного року корейським оператором Satrec на орбіту нового супутника, про радарні супутники CAPELLA SPACE, які можуть надавати інформацію цілодобово та за будь-якої погоди,про сучасні GNSS приймачі з інерціальною системою нахилу.У завершальному блоці конференції виступив і  к.т.н. Андрій Черін. Засновник SOFTPRO розповів про сучасні геоінформаційні технології для створення високонавантажених систем управління активами та землями територіальних громад, окреслив надважливі сьогодні питань геоінформаційних технологій:
  • ГІС-інфраструктура,
  • можливість інтеграції даних з багатьох джерел,
  • перевірка якості отриманих даних,
  • формування баз геоданих,
  • стандартизація подання інформації та узгодження інтерфейсів,
  • імплементація готових рішень та процесів у інформаційну систему територіальних громад.

Завершила третій блок представниця Drone.ua пані Тетяні Кондратенко. Її яскрава доповідь гуртувалася навколо практичного досвіду використання БПЛА у містобудівній діяльності.

У виставковій залі, представники SOFTPRO, Владислав Гур’янов та Роман Зіненко також презентували найактуальніші розробки компанії в рамках різних проєктів: реалізації  державної електронної системи у сфері будівництва, обліку активів об’єднаних територіальних громад, збереження зелених насаджень.