Повернутися до всіх кейсів

Охорона культурної спадщини - модуль муніципальної ГІС Чернівців

Система для підтримки актуальних даних про пам’ятки та об’єкти історико-культурної спадщини міста, полегшення доступу до офіційних даних та автоматизації процесів обліку та контролю їх стану.

культурна
спадщина
Чернівці
облік
ГІС
краєзнавство
забудова
місто
старе
ареали
ландшафт
архітектура
охорона
візитівки
культура
історія
пам’ятка
ведення
інвентаризація
підтримка
geoportal
gis

Чому нас обирають

Комплексний підхід

Дизайнери пліч о пліч з розробниками

Інтеграції та початок нових проєктів

Інтеграція з командою клієнта

Agile команда JS програмістів

Спеціалізація та фокус на JS

Підхід

SCRUM

Прагнемо ідеального скраму завдяки аналізу спринтів, що дозволяє гарантувати якість, своєчасність та дотримання бюджету.

Kanban

Досить давно працюємо з Канбан, виправляючи помилки що трапляються в процесі реалізації окремих задач та вчасно пропонувати додаткові ітерації.

Клієнт-центричний дизайн

Інтуїтивно зрозумілий, орієнтований на користувача та простий у використанні дизайн залишається нашою перманентною задачею. Ми постійно шукаємо можливості для його вдосконалення.

Робота з досвідом користувачів

Щоразу передаємо відгуки та зауваження користувачів нашим командам розробників, щоб подальші ітерації базувалися на відгуках користувачів.

Технічна документація

Невіддільною частиною є технічна документація: ТВ/TR, протоколи, Bug Report, звіт, методика тестування. Основна мова документації - Markdown. API зберігаються у форматі OpenAPI/Swagger або в форматі Postman

Виклики

До вирішення завдань охорони об'єктів культурної спадщини стають в першу чергу міста, які завдяки і всупереч обставинам мають значні масиви пам’яток, які формують неповторний міський ландшафт, що потребує уваги органів місцевого самоврядування. Чернівці відносяться саме до таких міст України, що потребували сучасного інструменту для підтримки та адміністрування даних про об’єкти культурної спадщини, їх характеристики, обмеження використання, види робіт, надані висновки. Серед найбльіших викликів варто відзначити:

  • закритість сфери охорони культурної спадщини,
  • корупційні ризики,
  • складний доступ до офіційної інформації про об’єкти культурної спадщини,
  • повільний обмін офіційною інформацією щодо об'єктів спадщини,
  • відсутня системна підтримка даних про об’єкти,
  • потреба створення сервісів на основі даних про об'єкти культурної спадщини.

Процес

Фахівцями з команди продукту був проведений аналіз процесів управління охорони культурної спадщини, пов’язаних з об’єктами культурної спадщини міста. В тісній співпраці з представниками Замовника були сформовані моделі майбутньої розробки, що мають залишатися актуальними протягом тривалого періоду часу. Статичні матеріали були технічно реалізовані у вигляді HTML-сторінок, що містять текстові, графічні та мультимедійні компоненти. Команди розробників створили засоби для роботи з підсистемою, здійснили пріоритетну обробку та завантаження необхідних підсистемі даних. Постійну підтримку інформаційного наповнення шарів (текст, графічні та мультимедійні компоненти) підсистеми охорони культурної спадщини фахівці міської ради виконують після завершення розробки системи самостійно. По завершенню розробки модуля в міст була організована публічна експертна дискусія на тему досягнення прозорості у сфері охорони культурної спадщини, де і були презентовані можливості створеного програмного забезпечення.

Команда

Створення підсистеми відбулося у тісній взаємодії наших менеджерів, розробників та технічних спеціалістів разом з фахівцями управління культури Чернівецької міської ради. З боку компанії були залучені команди:

Команда продукту

Project manager
Analyst
UI/UX designer

Команда розробки

Front-end developer
JS developer
DevOps
QA

Результат

Був створений повноцінний модуль (підсистема) існуючої муніципальної ГІС, що забезпечує ведення баз даних, введення інформації та поточної роботи, планування, контролю та моніторингу роботи структурних підрозділів міської ради. Дані модулю відображуються і на офіційному геопорталі Чернівецької міської ради у формі реєстрів та в форматі тематичних шарів карти геопорталу із можливістю аналізу разом з іншими наборами даних міста. Додатково передбачений доступ до даних через АРІ та завантаження даних у цифрових форматах. Адміністративна частина модулю дозволяє крім іншого зберігати дані і про:
  • Моніторинг
  • Історико-містобудівні дослідження
  • Документи

Особливості

Реєстр об'єктів культурної спадщини, що перебувають на обліку

Реєстр складається з детальних характеристик об’єктів історико-культурної спадщини з фотографіями, історичною довідкою, схемами, паспортами та іншими документами,які можна прикріпити до об'єктів в системі. Картки об'єктів пов'язані з даними реєстрів охоронних договорів, історико-містобудівних досліджень та моніторингу. В системі про об'єкт зберігатимуться дані щодо виду, категорії та типу згідно класифікацій об'єктів культурної спадщини, номера та дати документів, що визначили їх статус, охоронний номер, площі приміщень, загальний стан, наявність комунікацій, тип власності та дані про власників чи користувачів і т.д.

Реєстр об'єктів культурної спадщини, що були зняті з обліку

Реєстр публічної частини підсистеми, що дозволяє бачити перелік об'єктів, що були зняті з обліку із інформацією про об'єкти та причинами зняття з обліку.

Реєстр історичних ареалів

Реєстр включає перелік історичних ареалів території міста, що відображають їх просторову інформацію в картографічноум вигляді у формі полігональних об'єктів та їх детальні характеристики, межі, об'єкти що потрапляють у їх межі, режими та обмеження використання.

Реєстр інформаційних фасадних вивісок в межах історичних ареалів

В реєстрі ведеться облік інформаційних фасадних вивісок в межах історичних ареалів та погоджених паспортів щодо них. На публічній карті користувачі можуть бачити повну інформацію про ці вивіски та файли документів та зображень, що прикріплені до об'єктів в системі.

Реєстр об’єктів Зонування

Реєстр складається з переліків та характеристики охоронних зон, зон регулювання забудови, зон охоронюваного ландшафту, зон охорони археологічного культурного шару, буферних зон об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Історико-містобудівні дослідження

Розділ містить перелік запитів та документів із всією детальною інформацією про проведені дослідження щодо окремих об'єктів культурної спадщини.

Охоронні договори

Розділ адміінстративної чатини містить дані усіх охоронних договрів, укладених щодо окремих об'єктів культурної спадщини із можливістю додавати необхідні файли та матеріали до окемих об'єктів, аналізувати, фільтрувати та шукати необхідні договори, власників, користувачів, об'єкти чи особливості режимів використання пам'яток.