Повернутися до всіх кейсів

Портал супутникового моніторингу розвитку садів та теплиць в рамках програми «єРобота»

Портал дозволяє слідкувати на карті за розвитком садів і теплиць, які отримали грантову підтримку від уряду в рамках програми «єРобота», завдяки оновленню супутникових знімків

єРобота
супутниковий моніторинг
реєстр теплиць
реєстр садів
електроний кабінет
реєстр земельних ділянок
реєстр господарств
геопортал
ГІС
Геопортал
Адміністративні послуги
gis
admin

Чому нас обирають

Комплексний підхід

Дизайнери пліч о пліч з розробниками

Інтеграції та початок нових проєктів

Інтеграція з командою клієнта

Agile команда JS програмістів

Спеціалізація та фокус на JS

Підхід

SCRUM

Прагнемо ідеального скраму завдяки аналізу спринтів, що дозволяє гарантувати якість, своєчасність та дотримання бюджету.

Kanban

Досить давно працюємо з Канбан, виправляючи помилки що трапляються в процесі реалізації окремих задач та вчасно пропонувати додаткові ітерації.

Клієнт-центричний дизайн

Інтуїтивно зрозумілий, орієнтований на користувача та простий у використанні дизайн залишається нашою перманентною задачею. Ми постійно шукаємо можливості для його вдосконалення.

Робота з досвідом користувачів

Щоразу передаємо відгуки та зауваження користувачів нашим командам розробників, щоб подальші ітерації базувалися на відгуках користувачів.

Технічна документація

Невіддільною частиною є технічна документація: ТВ/TR, протоколи, Bug Report, звіт, методика тестування. Основна мова документації - Markdown. API зберігаються у форматі OpenAPI/Swagger або в форматі Postman

Виклики

єРобота - урядова програма безповоротних грантів, що надаються громадянам для відкриття бізнесу, розвитку підприємництва та навчання. Серед 6 тематичних напрямків є державне фінансування закладки садів та розвитку тепличних господарств.

Спрощена система отримання грантів потребує і прозорого простого інструменту для моніторингу використання залучених коштів платників податків.

Тож моніторинг розвитку господарств на місцевості за допомогою оновлень космічних знімків став доцільною відповіддю на існуючу потребу.

 • інтеграція і синхронізація даних щодо наданих грантів,
 • представлення даних господарств, земельних ділянок та об’єктів садів і теплиць на карті,
 • інтеграція даних статистики,
 • інтеграція з даними державного земельного кадастру,
 • забезпечення розширення кількості базових карт для моніторингу.

Процес

Робота над створенням системи тривала за участю наших фахівців та представників міністерства аграрної політики та продовольства України.

Були сформовані технічні вимоги до створення ГІС “Є робота: сади і теплиці”.

Було передбачено створення:

 • базової підсистеми ГІС-сервер,
 • реєстру земельних ділянок,
 • реєстру садів і теплиць,
 • електронного кабінету для проєктних менеджерів,
 • публічного порталу супутникового моніторингу,
 • та додатково інтеграцію наявних даних.

Технології

Програмні засоби, використані при побудові сховища даних
backbone.js
Серверна компонента сховища даних
PostgreSQL
PostGIS
Програмні засоби усіх компонентів системи
Mapnik
Node.js
JS5
Створення веб-інтерфейсу
HTML5
CSS3

Команда

Над проєктом працювали фахівці backend та frontend розробки.

Результат

В процесі реалізації були створені модулі: реєстру контактів та контрагентів, створення резервних копій, керування інформаційними ресурсами, класифікаторів, управління модулями, користувачів та їх груп. <br> Були реалізовані підсистеми:
 • ГІС сервер,
 • геопортал,
 • реєстру земельних ділянок,
 • реєстру садів і теплиць,
 • персональний кабінет менеджера проєктів.

Особливості

Реєстри об’єктів

Дозволяють налаштовувати відображенням колонок з інформацією в табличному реєстрі, відображувати об’єкти сторінками для мінімізації затрат апаратних ресурсів, експортувати інформацію про об’єкти у форматах xls, csv, шукати об’єкти за фрагментами тексту та ділитися вибраними переліками об’єктів посиланням з адресного рядка.

Електронний кабінет

Кабінет забезпечує завантаження переліків господарств (у форматі Excel), які мають у своєму розпорядженні теплиці чи сади, завантаження чи внесення переліків кадастрових номерів земельних ділянок, на яких відбувається діяльність з розвитку теплиць та садів за кожним господарством, завантаження звітів (у форматі PDF) щодо моніторингу ведення діяльності за кожним об'єктом господарювання, перегляд кількості запитів/клацань з публічної частини по визначеному господарству.

Фільтри даних

В інтерфейсах адміністративної та публічної частин представлене широке різноманіття фільтрів: за діапазоном дат, за пропонованими переліками та чекбоксами для вибору декількох варіантів (для даних, які формуються на основі довідників), з встановленням діапазону значень, з вибором просторового охоплення (для реєстрів, які містять просторову локалізацію), за кодом ЄДРПОУ господарства.

Форми внесення даних про об’єкти

Форми внесення інформації про об’єкти забезпечують внесення текстової інформації, числових даних, вибір значень з довідників, створення та редагувати геометрії об’єктів, додавати зображення та файли. Поля для внесення інформації перевіряються на коректність внесених даних при збереженні. Пропоновані переліки для вибору значення підвантажують короткий перелік значень для зменшення апаратного навантаження. Форми внесення інформації мають можливість завантаження геометрії об'єктів зі сторонніх файлів, та експорт даних геометрії за потреби користувача.